Alternatif Yazılım

Alternatif Yazılım, şimdiye kadar geleneksel yöntemlerle geliştirilmiş ve değişiklik ihtiyacı hissedildiğinde yüksek maliyetlerle karşılaşılan ya da belki hiç çözüm sunamayan sistemlere alternatif bir çözüm olmak için tasarlanmış bir fikir ve girişimdir.

Kurucularından Ferhat Yılmaz, Bilgisayar Mühendisi olarak 10 yılı aşkın bir süredir sektör içerisinde yer almış, Akdeniz Üniversitesi Teknokenti’nde bulunan en başarılı ofislerde ve takımlarda proje geliştirmiştir. Ayrıca proje bazlı olarak yurt içi ve yurt dışında ciddi çalışmalar yürütmüş, pek çok belediye, uluslararası şirket, eğitim kurumu, hukuk ofisi, sanayi firmaları, oteller, tatil köyleri, vakıf & derneklere tanıtım siteleri oluşturup, sektörde adını duyurmuştur. Şimdilerde ise Y.Lisans eğitimi ile birlikte marine teknolojileri, gemi otomasyonları ve uçak bakımı üzerine çalışmalar yürütmektedir.


Bir diğer kurucumuz İrem Yılmaz ise, Fen Bilimleri Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Özel eğitim kurumları başta olmak üzere, gönüllü faaliyetler yürüttüğü Vakıf ve derneklerde “Nitelikli bir eğitim, akıl ve bilimin ışığıyla yoğurulmuş çok daha güzel yarınlar” şiarını kendine ilke edinmiştir. Kendisinin idealleri, bilimsel araştırmaları, evrensel gerçeklere dayandırdığı deneyleri ve müthiş sonuç raporlamaları ile alternatif çözümlerin ötesinde süreklilik ve kaliteyi de hizmetlerimiz arasında saymaktan gurur duymaktayız.